WAP0700210P037
Product Information
Exclusive chronograph in the iconic MARTINI RACING® design by Studio FA Porsche.
• Case made of finely brushed stainless steel.
• Chronograph in MARTINI RACING® design.
• Height 12 mm, diameter 37 mm.
• In high-quality watch packaging.
• Integrated stop function.
• Metal dial with MARTINI RACING® design and polished Silver indices.
• Ronda 5030D SWISS MADE movement with 13 jewels.
• Silver stainless steel bracelet with brushed and polished links.
• Stainless-steel butterfly clasp with engraved 'PORSCHE' logo.
• Strap assembly and length regulation with two spring pins.
• Strap width 18 mm, first three links 16 mm.
• Super-LumiNova on the hour and minute hands.
• Waterproof up to 10 ATM.
Please Note:
Related reference numbers
Related, superseded, cross reference or alternative numbers for comparison.
WAP0700210P037
The product you are viewing cross references to these numbers
Product Information
• Integrated stop function.